رئیس دانشگاه قم گفت: استانداری قم باید امکانات و توانمندی‌های دانشگاه‌های مختلف را تجمیع کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله عسگر دیرباز عصر امروز در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی آموزشی با استاندار که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: استانداری در استان می‌تواند شبیه کاری که بانک در حال انجام هستند انجام دهد همان‌طوری که بانک‌ها نقش واسط میان سرمایه‌داران و مردم هستند استانداری نیز می‌تواند نقش واسط میان دانشگاه‌ها و مراکز که طرح‌های پژوهشی دارند داشته باشد.
رئیس دانشگاه قم افزود:  در دانشگاه‌ها یک سری اساتیدی داریم که کار پژوهشی انجام می‌دهند همچنین یک سری نیازهای پژوهشی در استان داریم اگر استانداری بتواند این نقش واسط را داشته باشد و تلاقی عرضه و تقاضا را  انجام دهد می‌توان طرح‌های تحقیقاتی را پشتیبانی کرد.
دیرباز بابیان اینکه استانداری قم باید امکانات و توانمندی‌های دانشگاه‌های مختلف را تجمیع کند، افزود: از طرف دیگر هرچند وقت یک‌بار درخواست‌های تحقیقات استان را جمع کرده و محل تلاقی کار تلاقی عرضه و تقاضا را در استان انجام دهد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در دانشگاه‌ها اساتیدی هستند که به‌صورت تک‌نفری طرح می‌گیرند و انجام دهند اما استانداری می‌تواند نقش واسط در این زمینه داشته باشد.
عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه در جامعه ما یک سری مشکلاتی وجود دارد که دانشگاه‌های ما می‌توانند در خصوص مسائل اجتماعی و اقتصادی کار پژوهشی قابل قبولی را انجام دهند که دست وزارت کشور را بگیرند و کمک کنند، خاطرنشان کرد: مسائلی مانند طلاق و اعتیاد مسائل مهمی هستند که اساتید دانشگاه‌ها می‌توانند کار پژوهشی قابل قبولی انجام دهند که دست وزارت کشور را بگیرند و کمک‌کار این وزارت خانه باشند.
دیرباز افزود: همچنین قضات حاضر در استان اگر اعتقاد داشته باشیم که در مرحله بالاتری تحصیل کنند می‌توانند بهره بیشتری برسانند، از این رو باید کاری کرد که قضات ما به‌راحتی اقدام به ادامه تحصیل کنند.