دانشگاه یو.سی.ال.ای بالاترین سطح منابع و فرصت‌های تحقیقاتی را در اختیار فارغ‌التحصیلان خود قرار می‌دهد.
 بیش از 12 هزار فارغ‌التحصیل و دانشجوی حرفه‌ای دانشگاه UCLA در تمامی رشته‌های این مرکز از هنر گرفته تا پرستاری می‌توانند ضمن آماده‌سازی خود برای شروع شغل مورد علاقه‌شان از به‌روزترین منابع، تجربیات و فناوری‌های این دانشگاه استفاه کنند.
این سیستم بی‌همتا برای اولین بار توسط دانشگاه UCLA راه‌اندازی شده و فارغ‌التحصیلان می‌توانند علاوه بر استفاده از منابع علمی، به تحقیق در زمینه‌های مرتبط با رشته تحصیلی خود پرداخته و نتایج تحقیقاتشان را در کنفرانس‌ها و نشریات علمی منتشر کنند. در این طرح امکان کار بر روی ایده‌ها و ثبت اختراع هم وجود دارد.
در این دانشگاه تعداد 14 بخش در رشته‌های مختلف مشخص شده است که در هر بخش به تناسب با محتوای رشته، چند مرکز به ارائه خدمات مشغول هستند.
برای مثال در بخش فنی و مهندسی، 9 مرکز در زمینه‌های علوم کامپیوتر، انرژی‌های سبز، طراحی نانو، شبکه‌های بی‌سیم، مهندسی برق و... فعالیت می‌کنند. 
مطمئنا تربیت دانشجویان دارای هزینه است. این هزینه بسته به نوع دانشگاه یا توسط دولت‌ها تامین می‌شود یا خود دانشجویان و یا صندوق‌های حمایتی و اگر دانشجو نتواند به کار و پژوهش در رشته تحصیلی خود ادامه دهد، این هزینه به هدر رفته است. طرح حمایتی دانشگاه UCLA را می‌توان نوعی بیمه برای این هزینه‌ها در نظر گرفت تا این اطمینان حاصل شود که قابلیت‌ها و توانایی‌های دانشجویان و همچنین هزینه‌های انجام شده به ثمر نشسته است.
شاید مهمترین دغدغه‌ قشر دانشجو پس از اتمام تحصیل، یافتن شغل مناسب باشد.  شغلی که با رشته‌ تحصیلی مرتبط بوده و امکان رشد و پیشرفت در آن به خوبی فراهم باشد. دانشگاه‌های برتر دنیا این نیاز را به خوبی درک می‌کنند و نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا این امکان را فراهم کنند که دانشجویان بتوانند توانایی‌های خود را بروز دهند.
 مراکز دانشگاهی می‌توانند با ایجاد بسترهای مناسب تحقیقاتی و شغلی علاوه بر استفاده از قابلیت‌های دانشجویان در انجام پروژه‌های تحقیقاتی، به آنها برای داشتن یک رزومه معتبر و سابقه‌ کار مناسب کمک فراوانی کنند.