استعفای کارکنان گوگل به‌دلیل همکاری این شرکت با وزارت دفاع آمریکا

استعفای کارکنان گوگل به‌دلیل همکاری این شرکت با وزارت دفاع آمریکا امتیازی ثبت نشده است

اوایل ماه مارس میلادی اعلام شد که گوگل در پروژه‌ای به‌نام Maven با وزارت دفاع آمریکا همکاری خواهد کرد. در پی ادامه‌ی این همکاری از سوی گوگل، اکنون کارمندان این شرکت تصمیم به استعفا گرفته‌اند.

Project Maven بر روی استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی دقیق تصاویر ضبط‌شده توسط پهپاد‌های جاسوسی و کشف بهتر اشخاص و افراد مشخص تمرکز دارد.

بر اساس اطلاعات سایت Gizmodo تا کنون 12 نفر شرکت گوگل را ترک کرده‌اند. این افراد اعلام کرده‌اند که مسئولان گوگل درباره درمیان گذاشتن تصمیمات بحث‌برانگیز تجاری خود با کارکنان شفافیت بسیار کمی به خرج می‌دهند و به نظر می‌رسد در واقع دیگر نظرات کارمندان برای آن‌ها اهمیتی ندارد.

بسیاری از کارکنان گوگل ناراحتی خود از مشارکت در این پروژه را با امضای یک تقاضانامه اعلام کرده‌اند. تعداد این امضا‌ها که تا کنون به 4000 عدد رسیده، خواستار خروج گوگل از Project Maven و عدم ورود به هرگونه پروژه نظامی در آینده هستند.

گوگل تا کنون واکنشی به این تصمیم کارکنان خود نشان نداده است و باید دید در روزهای آینده چه اخباری درباره این موضوع به گوش خواهد رسید.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال شده توسط سینا فرخی اصل

او از نسل اول عکاسان موبایل ایرانی محسوب می‌شود و به طور ويژه در زمینه‌ی عکاسی خیابانی فعالیت می‌کند. دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد طراحی گرافیک از دانشگاه هنر است و به موسیقی راک علاقه‌ی زیادی دارد. دنبال کردن تغییر و تحولات دنیای تکنولوژی یکی از سرگرمی‌های اوست و فصل مشترک هنر و تکنولوژی را در عکاسی موبایل جستجو می‌کند.

اخبار مرتبط:

۰ دیدگاه برای استعفای کارکنان گوگل به‌دلیل همکاری این شرکت با وزارت دفاع آمریکا ثبت شده است

برای ثبت دیدگاه خود باید وارد شوید

منوی سریع