یکی دیگر از خدمات آژانس ترجمه تخصصی آنلاین کافه ترجمه ارایه خدمات ترجمه تخصصی برق در گرایش های مختلف می باشد

رشته برق دارای چند گرایش مختلف می باشد که این کار ترجمه را دشوار می کند . مترجمین رشته برق باید حتما در همین رشته و گرایش های آن تحصیلکرده باشند تا بتوانند با کیفیت ترین ترجمه را ارائه نمایند.

گرایش های اصلی رشته برق

برق قدرت، الکترونیک، مخابرات، کنترل  که هر کدام باز به زیر شاخه های دیگری تقسیم می شود

برق قدرت به 3 زیر شاخه اصلی تبدیل می شود

1 تولید

تولید انرژی الکتریکی

تولید انرژی الکتریکی فرآیندی است که درطول آن دیگر شکل‌های انرژی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شوند. برای انجام این فرآیند راه‌های متعددی وجود دارد. از تبدیل الکترومکانیکی معمولا در مواردی استفاده می‌شود که منبع انرژی زغال سنگ (نیروگاه سوخت فسیلی), نفت, گاز طبیعی, اورانیوم(انرژی هسته‌ای), جریان آب یا جریان باد باشد و در تمام این موارد به جز انرژی بادی برای تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی از ژنراتورهای سنکرون AC که به توربین بخار, گازی یا آبی متصل هستند استفاده می‌شود. استفاده از این نوع ژنراتورها دارای فواید بالایی است که استفاده از آنها را در بیشتر صنایع بزرگ تولید برق رایج کرده است.

2- انتقال

انتقال انرژی الکتریکی

شاخه انتقال شامل جابجایی توان در طول مسیرهای معمولاطولانی می شود. این مسیر طولانی, فاصله محل تولید تا نزدیکی محل مصرف است. انتقال معمولاً طوری صورت می پذیرد که ولتاژ در طول خطوط انتقال از ولتاژ محل مصرف کننده یا تولید کننده بیشتر باشد. شاخه انتقال همچنین شامل اتصال شبکه های برق رسانی مختلف با سیستم های متفاوت, بین چند شرکت تولیدکننده برق, چند استان یا ایالت و یا چند کشور می شود.

3 توزیع

توزیع انرژی الکتریکی در واقع دریافت برق از شبکه انتقال و رساندن آن به مصرف کننده هاست. تبدیل ولتاژ وارد شده به سیستم توزیع به ولتاژ مورد نیاز مصرف کنندهها نیز در حوزه توزیع برق قرار می گیرد.

ترجمه تخصصی برق قدرت

الکترونیک

الکترونیک یکی از گرایش های رشته برق محسوب می شود که می توان از آن به عنوان زیربنا و بیس تمام گرایش های رشته برق نام برد. رشته الکترونیک به معرفی و تشریح کامل مدارهای الکترونیکی مختلف مانند تلفن همراه، لپ تاپ، کامپیوتر و دیگر سیستم های پیشرفته می پردازد.

امروزه رشته الکترونیک نیز به دلیل گسترده شدن به گرایش های مختلفی مانند الکترونیک هواپیمایی، الکترونیک و مخابرات دریایی، الکترونیک مدار مجتمع، الکترونیک افزاره های میکرو نانو الکتریک و الکترونیک دیجیتال تبدیل شده که هر کدام به ارائه یکی از مباحث تخصصی حوزه الکترونیک می پردازد.

ترجمه تخصصی الکترونیک

مخابرات

مخابرات علم ارسال اطلاعات مختلف مانند صوت، داده، تصویر و دیگر اطلاعات از یک مکان به مکان دیگر است. امروزه علم مخابرات یکی از اصلی ترین علوم انسان محسوب می شود. انسان توانسته با سیستم های مخابراتی پیشرفته با سراسر دنیا و حتی سیاره های دیگر در ارتباط باشد.رشته مخابرات یکی دیگر از رشته های مهم و تاثیرگذاری رشته برق بوده که به مطالعه و تحقیق درباره روش های ارتباط سیستم های مختلف و انتقال اطلاعات به وسیله آن ها می پردازد. به خاطر داشته باشید تحصیل در تمام گرایش های رشته برق مستلزم داشتن ریاضی و فیزیک قوی بوده ولی مخابرات از دیگر گرایش ها از معادلات ریاضی پیچیده تری تشکیل شده است.

رشته مخابرات نیز از دو گرایش میدان و سیستم تشکیل شده است. گرایش میدان به ارائه بحث های تخصصی پیرامون آنتن، ماکروویو، امواج الکترومغناطیس و روش های انتقال اطلاعات می پردازد و گرایش سیستم بیشتر مدار داخلی سیستم های مخابراتی را تشریح می کند.

ترجمه تخصصی مخابرات

کنترل: اهمیت کنترل داده و اطلاعات مختلف در رشته برق باعث ایجاد یک رشته برای مطالعه دقیق پیرامون این مبحث شده است. کنترل یکی از گرایش هایی محسوب می شود که علاوه بر رشته برق در دیگر رشته ها مانند نفت و حتی رشته های انسانی کاربرد دارد.

مطالعات گسترده در علم کنترل باعث شده که انسان بتواند تجهیزات مختلف را به خوبی به کنترل خود در آورده و از آن ها به خوبی استفاده کند. مثلاً در یک کارخانه برای تولید یک محصول مکانیزه و با کیفیت نیاز به علم کنترل داریم تا بتوانیم بخش های مختلف را برای حداکثر راندمان به خوبی طراحی کنیم.

برای ثبت سفارش ترجمه تخصصی برق ثبت نام نمایید