ترجمه تخصصی حقوق

ترجمه تخصصی متون حقوق یکی از سخت ترین زمینه های ترجمه به حساب می آید. مترجمین این رشته باید آشنایی کامل با اصطلاحات حقوقی داشته باشند و باید حتما در این رشته تحصیل کرده باشند .

مترجمین رشته حقوق باید علاوه بر تسلط بر زبان مبدا و مقصد باید بتواند متون حقوقی را درک کند و مسلط بر زبان فارسی و عربی باشد تا بتواند ترجمه تخصصی حقوق را به عهده بگیرد

در ادامه برای آشنایی با رشته حقوق، به معرفی این رشته محبوب پرداخته ایم

رشته حقوق جزء پرطرفدارترین رشته ی دانشگاهی درمجموعه علوم انسانی است این رشته در جامعه از این جهت دارای اهمیت است که قواعد و مقرراتی را که برروابط میان اشخاص حاکم است ،بررسی می نماید.

مهم ترین درس هایی که در حقوق در دانشگاه موردمطالعه قرار می گیرد، شامل حقوق مدنی،حقوق جزای عمومی و اختصاصی،حقوق بین الملل،آیین دادرسی مدنی،آیین دادرسی کیفری،حقوق تجارت،متون فقه،اصول فقه و قواعد فقه می باشد.

اصلی ترین گرایش های حقوق در ایران عبارت اند از:

حقوق خصوصی(که به بررسی روابط خصوصی میان افراد مانند معاملات می پردازد)حقوق عمومی(که به بررسی روابط میان حکومت ومردم می پردازد)حقوق جزا(که به بررسی جرایم و مجازات ها می پردازد)حقوق خانواده(که به مطالعه ی نهادهایی مثل ازدواج و طلاق  می پردازد.)

و حقوق بین الملل(که به مطالعه ی روابط میان نهادهای بین المللی در جامعه ی بین المللی می پردازد، یک سری گرایش های جدیدهم در سال های اخیرمجال مطالعه ی تخصصی تر را برای دانشجویان درمقاطع بالاترفراهم نموده است که حقوق تجارت بین الملل،حقوق مالکیت فکری،حقوق اقتصادی و حقوق نفت و گاز ازآن جمله هستند.

عوامل موفقیت در این رشته:

در کنار علاقه که لازمه‌ی هر کاری می باشد، فن بیان خوب، توانایی نوشتن مطلب، روحیه‌ی جستجوگری، تسلط در زبان انگلیسی یا فرانسه و عربی، توانایی تحلیل و ارزیابی مسائل به گونه‌ای که درس منطق در مقطع دبیرستان تبدیل به یک درس مهم و بنیادی در دانشگاه با عنوان اصول فقه می‌شود.

گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد:

حقوق بشر

حقوق بین الملل

حقوق اقتصادی

حقوق فن آوری زیستی

حقوق جزا

حقوق کیفری اطفال

حقوق خانواده

حقوق خصوصی

حقوق مالکیت

حقوق محیط زیست

حقوق عمومی

حقوق شرکت ها

حقوق تجارت الکترونیک

حقوق تجارت اقتصادی.بین الملل

کاداستر

سردفتری اسناد رسمی

ترجمه مقاله حقوق:

کافه ترجمه با استخدام مترجمین متخصص و تحصیل کرده در رشته حقوق آماده ترجمه متون حقوقی، کتاب های حقوق، ترجمه مقالات ISI، قراردادهای تجاری و بین المللی و به طور کلی تمام زمینه ها و گرایش های رشته حقوق به زبان های انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، عربی، فرانسه، کردی و ترکی به صورت کاملا تخصصی می باشد .

کافیست ترجمه حقوقی خود را به ما بسپارید